برج ساعت دبی

معرفی:برج ساعت دیره در دبی از برجسته ترین ابنیه تاریخی در این شهر است که با قدمتی بیش از نیم قرن یکی از نمادهای شهر دبی به شمار می آید برج ساعت دیره که با نام میدان ساعت نیز شناخته می شود در قسمت شرقی دبی در منطقه ای که از نظر تجاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است واقع شده.برج ساعت دبی در سال 1964 تأسیس شده و امروزه یکی از جاذبه های گردشگری دبی میباشد.این برج به دلیل اینکه مناطق تجاری اطراف آن زیاد است در بین گردشگران تور دبی اهمیت زیادی دارد.برج ساعت دسترسي به پل آل مکتوم مسیر عبور بين دبي و ديره فراهم ساخته است.8 سال بعد از ساخت در سال 1972 میلادی، این برج ساعت برای مرمت و تعمیر به خارج از کشور منتقل شد و بعد از انجام کارهای مربوطه دوباره به مکان خود بازگردانده شد.این ساعت هدیه شیخ احمد Sheikh Ahmad از قطر به شیخ رشید Sheikh Rashid در دهه 1960 بود. این ساعت بسیار بزرگ بود و شیخ رشید نمی دانست با آن چه کند بنابراین آن را در منطقه دیره نهاد.برج ساعت دیره Deira Clock Tower هنوز خیابان اصلی دبی محسوب می شود و در ایستگاه Al Rigga و Red line به متروی دبی متصل است. دفاتر خطوط هواپیمایی بین المللی در UAE نیز در این میدان قرارگرفته اند که بخش تجاری بسیار مهمی محسوب می شوند.در سال 1982، ترافیک شهر در قسمت برج ساعت دیره Deira به دلیل افزایش جمعیت شدت یافت، بنابراین یک زیرگذر در این قسمت ساخته شد که یک مسیر مستقیم به حمریا Hamriya می باشد. همچنین چندین مسیر دیگر نیز افزوده شدند که به فرودگاه و مرکز خرید دیره متصل می شوند.هم اکنون این ساعت به عنوان هفدهمین ساعت زیبا در جهان شناخته شده است.گردشگران تور دبی نیز در طول سفر به دبی این برج را میبینند.

 برج ساعت دبی

اتوبوس دو طبقه دبی

معرفی:اتوبوس دو طبقه یکی دیگر از جاذبه های گردشگری دبی میباشد که طبقه دوم آن سرباز میباشد و دارای 28 صندلی دارد و طبقه پایین 44 صندلی وجود دارد.این اتوبوس ها هر یک ساعت و نیم از روی مقابل مرکز خرید وافی حرکت میکند.یک مفسر صوتی در اتوبوس هم درباره جاههای مختلف این شهر برای شما توضیحاتی می دهد.گردشگران تور دبی میتوانند با این اتوبوس ها به دیدن شهر بروند و تمام جاذبه های گردشگری شهر را بازدید کنند.به این اتوبوس ها "هاپ آن هاپ آف" نیز میگویند.اتوبوس دو طبقه هر چند دقیقه در شهر توقف میکند تا گردشگران تور دبی دیدن کنند و عمس های یادگاری خود را بگیرند. بعد از اینکه از بین بلیط های ۲۴، ۴۸ و ۷۲ ساعته این تور درون شهری یکی را انتخاب کردید لیست کاملی از جزئیات ایستگاه ها و مسیرها را به شما می دهند می توانید در هر کدام از ایستگاه ها که تمایل دارید از اتوبوس پیاده و یا سوار اتوبوس شوید و یا می توانید فقط مسیرهای دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر مسیر قرمز را انتخاب کنید به بازار طلا فروشی در دیره می روید، موزه دبی را کشف می کنید و از مناظر دیدنی اطراف خور دبی دیدن می کنید. اگر مسیر آبی را دنبال کنید به فروشگاه های بزرگ دبی مال می روید و یا در جلوی آتلانتیس، هتل پالم و برج العرب عکس های زیبا می گیرید.در شب از چراغانی آسمان خراش های دبی و درخشش شهر هم لذت می برید.

اتوبوس دو طبقه دبی

اتوبوس دو طبقه دبی

موزه تمدن اسلامی شارجه دبی

موزه تمدن اسلامی شارجه یکی از آثار های باستانی و جاذبه های گردشگری تور دبی به حساب می آید, که دارای 7 نمایشگاه بزرگ می باشد و هر کدام از این نمایشگاه ها به صورت مجزا آماده معرفی آثار قرآنی, تمدن اسلامی, خوشنویسی و ... می باشند. این موزه توسط شیخ سلطان بن محمد القاسمی فرماندار شارجه در این منطقه افتتاح شد. در سفرتان به دبی امکان این را دارید تا به بازدید از این موزه دیدنی و زیبا بروید و آثار های دیدنی را نظاره گر باشید.

موزه تمدن اسلامی شارجه دبی

موزه تمدن اسلامی شارجه دبی

پارک گاردن گلو دبی

پارک گاردن گلو دبی در سال 2015 به عنوان یکی از بهترین پارک های درخشان دبی ساخته شد. شما در اولین لحظه ورودی به پارک فکر می کنید که از وسایل بسیار گرانی برای ساخت این پارک درخشان و خیره کننده استفاده شده است اما برعکس آن چیزی که نشان می دهد تمام پارک از وسایل بازیافتی مانند: بطری پلاستیکی, فنجان و ... ساخته شده و هزینه چندان زیادی هم به کار نرفته است. ورودی پارک برای افراد معلول و کودکان زیر 3 سال رایگان می باشد. بهترین زمان برای رفتن به این پارک برای گردشگران تور دبی ساعت 5:30 می باشند هر چند که پارک از ساعت 4:00 باز می شود اما اگر طالب دیدن روز و شب پارک می باشید ساعت 5:30 به این پارک بروید.

پارک گاردن گلو دبی

پارک گاردن گلو دبی

برجی به شکل گل شکوفا شده دبی

گروهی از مهندسان یونانی برای شرکت در مسابقه Zaabeel Park Tall Emblem طرحی مانند گل شکوفا شده را ارسال کرده اند, این برج دارای دو آسانسور به صورت مارپیچ است که ارتفاع هریک چیزی حدود 140 متر می باشد که 135 میچرخد, شروع حرکت آسانسور از محل ورود گردشگران تور دبی تا بالای برج که به کافه تریا منتهی می شود است. همچنین دو راه پله اضطراری به صورت مارپیچ نیز در این برج وجود دارد که نظر تمامی سازندگان و گردشگران تور دبی را جلب کرده است. اگر قصد سفر به دبی را دارید با تور دبی همراه شوید و حتما به بازدید از این برج زیبا بروید و سفر خود را پر از خاطره کنید.

برجی به شکل گل شکوفا شده دبی

برجی به شکل گل شکوفا شده دبی