اطلاعات کلی در مورد دبی

دبی یکی از مناطق امیرنشین امارات متحده عربی است.دوبی دومین امارات بزرگی است که در میان امارات هفت گانه متحده عربی بیشترین جمعیت را دارد که پس از امارت ابوظبی تنها پنج درصد از کل خاک امارات عربی متحده را تشکیل داده است.
امیرنشین دبی در جنوب ایران و در حاشیه خلیج فارس قرار گرفته است که یکی از شهرهای امارات متحده عربی می باشد.
دبی دارای بندری با جاذبه‌های مدرن , طبیعی , تاریخی و گردشی می باشد. دبی ممکن است مهم‌ترین شهر امارات باشد. در واقع پس از امارت ابوظبی که پایتخت سیاسی کشور امارات متحده عربی می باشد , می توان پایتخت تجارتی امارات متحده عربی را دبیدانست.

جاذبه ی مدرن شهر بندری دبی

 

 

از مزایای شهر دبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شهر زیبای دبی

۱- دبی شهری پاک و واقعا زیبا است. با وجود اینکه این شهر روی بیابان قرار دارد ولی دارای چمن های سبز یکدست و آسفالت های سالم می باشد. درخت‌کاری و گل‌کاری به شکلی مبتکرانه , خلاقانه و ماهرانه ای صورت گرفته و به علت نبود یا کمبود خاک قابل کشت و همچنین فقدان آب طبیعی , با آبیاری قطره ای و با زحمت و هزینه فراوان آن ها را همیشه سبز نگه می دارند.در دبی مساجد همیشه خوشبو و تمییز هستند.
۲- تا حد ممکن سعی شده است که دبی، نمونه ای از شهرهای مدرن و پیشرفته امروزی باشد.اما پیشرفت تنها به وسیله پول قابل دسترسی نیست و این ایجاد تمدن و فرهنگ است که وجود زمان را حائز اهمیت می کند. اکثر مغازه‌ها کارت‌های اعتباری بین المللی و داخلی را می پذیرند , دستگاه های خودپرداز زیادی وجود دارد، مراکز خرید تا نیمه شب باز هستند و صرافی‌ها نیز بیشتر روزها(همه روزه) باز هستند.

۴- در مساجد دبی پنج نوبت اذان خوانده می شود و نماز صبح تا عشاء نیز  همه در مسجد ادا می‌گردد.

به علاوه اگر در مغازه ای گوشت خوک فروخته شود با تابلوهای هشداردهنده و اطلاع دهنده زیادی مشخص می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید